Türkiye'nin Kripto Kurtlarının En Hızlı Haber Sitesi
Bitcoin
$ 10,420
XRP
$ 0.2316
Ethereum
$ 341.92

Litecoin
$ 43.23
Binance Coin
$ 23.19
Dash
$ 65.94

Rusya Blockchain İşine Kafa Yoruyor

Rusya merkez bankası, önde gelen bankalarla yapılan testlerde hükümet destekli bir dağıtım defteri projesi olan Masterchain’e ipotek kayıtları koymayı düşünüyor.

Ülke parlamentosu ile yapılan çevrimiçi toplantıda konuşan Rusya Merkez Bankası’nın başkan yardımcısı Olga Skorobogatove, dijital ipotek tahvilleri için merkezi olmayan bir depozit sistemi ile ilgili daha önce başlatılan bir denemenin başarılı olduğunu söyledi.

Skorobogatova, “Hükümete, dijital ipotek ihracı için gerekli her türlü işlemin Masterchain’de yapılabileceği noktaya kadar projeyi hassaslaştırmamızı önerdik, artık bu platform çalışıyor ve daha fazla beklemeye gerek yok.”dedi.

Masterchain Nedir?

Masterchain 2017 yılında Rusya Bankası tarafından denetlenen Fintech Derneği tarafından başlatıldı. Skorobogatova, projede Sberbank, Alfa Bank, VTB, Raiffeisenbank Russia ve Otkritie gibi katılımcıların yanı sıra Ulusal Yerleşim Deposu ve federal tapu sicili hizmetini de içeriyor. Proje daha önce Rusya’nın en büyük perakende bankası Sberbank’ın blockchain uzmanı tarafından “hayal kırıklığı” olarak eleştirilmişti.

Daha Fazla Proje Geliyor

Skorobogatova, Rusya Merkez Bankası’nın dağıtılmış defter projeleri için düzenleyici sanal alanında, bazıları zaten pilot çalışmaları tamamlamış olan 50 proje bulunduğunu söyledi.

“Biri dijital hakları ve ürünleri temsil eden hibrit jetonlar, diğeri hizmetlerin jetonizasyonu için olmak üzere iki dijital varlık projesini test ettik” dedi. “Her iki proje de bizden yeşil bir ışık aldı ve şirketler şimdi Rusya’da başlayabilmeleri için düzenlemenin geçmesini bekliyor.”


Instagram’da ve Twitter’da takip etmeyi unutmayın!

Instagram: https://instagr.am/KriptoKurdu
Twitter: https://twitter.com/kriptokurdu

 

Telegram kanalımıza katılarak en yeni trading  haber ve gelişmelerine anlık olarak ulaşabilir, analizlere yorum yapabilir ve sohbetlere katılabilirsiniz. Telegram kanalımıza katılmak için bu yazıya tıklamanız yeterli!

YASAL UYARI : Burada yazılan yazı, bilgi ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Haberlere ve tahminlere göre yapılan yatırımlardan Kripto Kurdu sorumlu değildir. Lütfen yatırım yaparken, yatırım araçlarınızı öncelikle araştırın ve yaptığınız yatırımların risklerini göz önünde bulundurarak yatırımlarınızı yapın. Kripto Kurdu ailesi olarak değerli okurlarımıza bol kazançlar diliyoruz.