Türkiye'nin Kripto Kurtlarının En Hızlı Haber Sitesi
Bitcoin
$ 10,419
XRP
$ 0.2315
Ethereum
$ 342.47

Litecoin
$ 43.22
Binance Coin
$ 23.21
Dash
$ 65.94

Japonya’dan Sanal Yen Adımı

Japon Merkez Bankası (BoJ), sanal paraların fizibilitesini test etmek için Japon Yeni’nin dijital versiyonlarını denemeyi planlıyor. Coin Telegraph‘ın bildirildiği habere göre, banka Perşembe günü bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile yapılacak deneylerin geleneksel Yen’e bir alternatif sağlayabileceğini belirten “CBDC için Teknik Engeller” adlı bir rapor yayınladı.

İki Önemli Sorun Var

İlk sorun şaşırtıcı bir şekilde 2018 itibariyle, Japon halkının sadece% 65’inin akıllı telefonları var. (Bizde ise bu oran %77.) Diğer sorun ise çevrimdışı kullanılabilirliği. Bu sebeble, Japon bankasının sadece yaygın olarak kullanılabilecek bir dijital para birimi bulması değil, aynı zamanda herhangi bir ortamda çevrimdışı olarak erişilebilen ve bir mobil cihaza ihtiyaç duymayan bir para birimi bulması gerekir.

Sonuç Olarak

Bankanın henüz dijital para birimi yayınlamak için bir planı yok, ancak örgütün yeni coronavirüs nedeniyle daha yüksek bir oranda benimsenen dijital ödemelerin artan kullanımı sebebiyle dijital para kavramını araştırmaya istekli olduğunu söyledi. Denemelerin başlangıç ​​tarihi henüz açıklanmadı, ancak banka ileriye yönelik istikrarlı bir yol bulmak için diğer finansal kurumlar ve teknoloji şirketleriyle birlikte çalışmayı planlıyor.


Instagram’da ve Twitter’da takip etmeyi unutmayın!

Instagram: https://instagr.am/KriptoKurdu
Twitter: https://twitter.com/kriptokurdu

Telegram kanalımıza katılarak en yeni trading  haber ve gelişmelerine anlık olarak ulaşabilir, analizlere yorum yapabilir ve sohbetlere katılabilirsiniz. Telegram kanalımıza katılmak için bu yazıya tıklamanız yeterli!

YASAL UYARI : Burada yazılan yazı, bilgi ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Haberlere ve tahminlere göre yapılan yatırımlardan Kripto Kurdu sorumlu değildir. Lütfen yatırım yaparken, yatırım araçlarınızı öncelikle araştırın ve yaptığınız yatırımların risklerini göz önünde bulundurarak yatırımlarınızı yapın. Kripto Kurdu ailesi olarak değerli okurlarımıza bol kazançlar diliyoruz.

Yorum Yap